Loty szybowcem

Zarezerwuj lot szybowcem!

Zapoznawczy lot szybowcem

Lot szybowcem to wspaniałe i niesamowite przeżycie zwłaszcza dla osób, które nigdy nie miały okazji latać szybowcami czy samolotami. Loty zapoznawcze są okazją do poznawania świata z góry. Start odbywa się za wyciągarką i wznosimy się na wysokość ponad 300 metrów. Brak silnika sprawia, że komfort lotu jest bardzo wysoki. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne, a sterowanie odbywa się przy pomocy lotek oraz poziomych i pionowych sterów. Zachwycające widoki Krosna i okolicznych miejscowości, jakich nie zobaczysz na co dzień, uczucie wolności, za którą zatęsknisz, że doświadczyłeś czegoś nowego.

Kup voucher!

Widokowy lot szybowcem jest niezapomnianym przeżyciem, które pozwala podziwiać piękne krajobrazy i zachwycić się widokiem malowniczej okolicy z lotu ptaka. O pasażerów podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada wszelkie wymagane uprawnienia pozwalające mu na sterowanie szybowcem.

Start odbywa się zazwyczaj na dwa sposoby: za samolotem holującym lub przy pomocy wyciągarki. W przypadku naszych lotów zapoznawczych preferowany jest start za wyciągarką. Jeśli chcesz znaleźć się na pokładzie szybowca i zobaczyć świat z lotu ptaka, zakup voucher na lot widokowy w towarzystwie doświadczonego pilota już dziś!

Maszyny

SZD-9 Bocian
Konstrukcja drewniana, na której wyszkolono najwięcej pilotów w powojennej Polsce. Bardzo poprawny w pilotażu dwuster uczący prawidłowych nawyków u młodych pilotów.

szkolenia szybowcowe na szybowcu Bocian Rozpiętość: 18,1m
Długość: 8,02m
Wysokość: 1,8m
Pow. skrzydeł: 20m2
Wydłużenie: 16,2
Ciężar własny: 326kg
Ciężar całkowity: 500kg
Doskonałość: 26 przy 80 km/godz.

Dbamy o bezpieczeństwo

Szybowiec to według wielu jeden z najlepszych sposobów zapoznania się z lotnictwem. Przelot szybowcem odbywa się z wykorzystaniem pewnych i sprawdzonych konstrukcji, które przechodzą regularne przeglądy techniczne, są w pełni sprawne i dopuszczone do lotu. Szybowiec nie posiada silnika, dlatego jest uznawany za bardzo bezpieczny statek powietrzny. Awarie szybowców zdarzają się zdecydowanie rzadziej niż w przypadku samolotów.

Loty widokowe szybowcem

Nasz Aeroklub organizuje dla turystów loty szybowcem, które pozwalają na zapoznanie się ze sztuką latania. Voucher na lot zapoznawczy szybowcem to także idealny pomysł na prezent z okazji urodzin, osiemnastki czy prezentu ślubnego oraz rocznicy innego ważnego wydarzenia. Możliwość wykupienia lotu zapoznawczego szybowcem to również często wybierany sposób zobaczenia profesjonalnego pilota w akcji przez osoby, które myślą nad zapisaniem się na kurs szybowcowy. Voucher na szybowcowe loty widokowe można zamówić i kupić poniżej.

Oferta Aeroklubu obejmuje także doskonalenie lotnicze w zakresie szybownictwa, szkolenia paralotniowe, samolotowe czy spadochronowe. Każdy miłośnik lotnictwa znajdzie w naszej ofercie różne rodzaje lotów z możliwością przeżycia niezapomnianej przygody w Bieszczadach.

Lot szybowcem – prezent

Zapoznawcze loty szybowcem w Krośnie to wydarzenie przyciągające wiosną każdego, kto chciałby doświadczyć wspaniałej zabawy i wzbić się w powietrze. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub rezerwacji lotu zapoznawczego poprzez formularz poniżej.

Lot szybowcem Bieszczady

Jesteś zainteresowany/a lotem szybowcem w bliskim sąsiedztwie Bieszczad zadzwoń lub napisz do nas! Voucher na lot szybowcem możesz wykupić dla siebie lub bliskiej osoby, której chcesz sprawić wyjątkowy prezent i zaprosić na podniebną przygodę.

Zamówienie vouchera:

telefon: 602 769 433 (Grzegorz)

e-mail: biuro@aeroklub-podkarpacki.pl

lub poprzez formularz kontaktowy poniżej.

Nie zwlekaj! Niezapomniany lot szybowcem jest na wyciągnięcie ręki!

Rezerwacja lotu szybowcem