Pamiątki z życia aeroklubu

Wiesław Szelc – spadochronowy Wicemistrz Świata (zginął tragicznie w katastrofie podczas skoku). Spadochroniarze byli członkami Związku Zawodowego Transportowców i Drogowców.

Tak wyglądała okładka licencji samolotowej tuż po wojnie.

Autentyczna licencja Władysława Kubowicza z 1948 roku.

Członkowie V zjazdu Szkoły Podchorążych Lotnictwa dla Małoletnich z 1985 roku na tle krośnieńskiego portu lotniczego – fajnie wtedy wyglądał. Szkoła ta działała w Krośnie przed II Wojną Światową.

Młodzi adepci Lotniczego Przysposobiebia Wojskowego poznają na krośnieńskim lotnisku ukryte pod maską silnika tajniki samolotu Junak 3.

Prawdziwie czarno-biała fotografia. Takich uczniów-pilotów szkoliliśmy w Krośnie w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Tutaj grupa wraz z instruktorem – pułkownikiem Zygmuntem Richterem.

Seniorzy lotnictwa Panowie Balcerzak i Wajs przy ciężkiej pracy nad budową pomnika ku pamięci absolwentów Szkoły Podchorążych Lotnictwa dla Małoletnich.
Pomnik znajduje się na przeciw wejścia do budynku aeroklubu.