Kursy spadochronowe

Kurs skakania ze spadochronem

Kurs spadochronowy rozpoczynamy w każdy piątek, a kończymy w niedzielę lub z powodu braku sprzyjającej aury w następny weekend.
W zależności od potrzeb i zasobności portfela kurs obejmuje 1 lub 3 skoki na spadochronie typu „latające skrzydło”, który jest sterowany, metodą „na linę”.

Zapisz się na szkolenie!

Kurs na skoczka spadochronowego – warunki

Podstawowe warunki, jakie należy spełnić:

• skończone 16 lat, poniżej 18. roku życia potrzebna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów,
  • badania lotniczo lekarskie,
  • orzeczenie lekarskie wydane przez certyfikowany ośrodek medyczny lub lekarza orzecznika (w badaniach),
  • opłata za kurs,
  • ubezpieczenie (można wykupić na miejscu).
Zapisz się na szkolenie!

Kurs skoczka spadochronowego Krosno

Kurs spadochronowy – zakres

Oto czego macie szansę nauczyć się na naszych zajęciach:

• zasad bezpieczeństwa na lotnisku,
  • higieny lotniczej,
  • budowy i eksploatacji spadochronów,
  • teorii skoku,
  • budowy i użytkowania osprzętu spadochronowego,
  • podstaw meteorologii,
  • techniki skoku,
  • sposoby wyskakiwania z samolotu,
  • techniki postępowania w sytuacjach awaryjnych.

Kurs skoków spadochronowych – zajęcia

Zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz prowadzą:

• instruktor – Grzegorz Zajchowski.
  • instruktor – Piotr Przybyła.

Podczas zajęć na kursie przekazujemy Wam niezbędną wiedzę i nauczymy Was praktycznego rozwiązywania ewentualnych problemów w powietrzu.

Miejsce kursu skakania ze spadochronem

Zajęcia będą prowadzone na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego-Szkoły Lotniczej w Krośnie. Przypominamy, że możecie przenocować na terenie lotniska w hotelu Aeroklubu lub w spadochroniarni (w tym przypadku zabierzcie ze sobą śpiwór + maskotka).
Cena i miejsce noclegu do uzgodnienia na miejscu z administracją Aeroklubu Podkarpackiego-Szkoły Lotniczej.
Jedzenie we własnym zakresie. W pobliżu sklepy i pizza na telefon, a to powinno wystarczyć do przeżycia (szczegóły w „zapleczu socjalnym”).

Kolejne skoki możecie wykonywać jako członkowie Aeroklubu Podkarpackiego-Szkoły Lotniczej w cenie zawartej w cenniku.

Szkolenie spadochronowe

W zależności od potrzeb kurs obejmuje 1 lub 3 skoki na spadochronie, który jest sterowany, metodą „na linę” z samoczynnym otwarciem spadochronu z wysokości 1200 m.

Tym samym szkolenie na spadochronach okrągłych przeszło do historii i jesteśmy zależni od swojej wyobraźni i umiejętności, a nie od tego gdzie nas wiatr zaniesie. Prawidłowo przeprowadzony manewr lądowania jest samą przyjemnością i nie powoduje regionalnych trzęsień ziemi, co miało miejsce na okrąglakach.

Dodatkowo przy pierwszych skokach zapewniamy łączność radiową pomiędzy instruktorem a uczniem, co podnosi bezpieczeństwo szkolenia.

spadochronowe
szybowcowe