Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 19 marca 2024 roku zmarł o. Dominik Marian Orczykowski. Miał 96 lat, w zakonie spędził 78 lat swojego życia, a 70 lat w kapłaństwie. Był harcerzem, duszpasterzem-kapelanem harcerzy, pasjonatem lotnictwa i duszpasterzem lotników oraz kapelanem Instytutu Onkologii w Krakowie. Ten prezbiter Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów był związany z Krakowem od dziesięcioleci.
Kapucyni informują, że uroczystości pogrzebowe o. Dominika Mariana Orczykowskiego odbędą się w sobotę 23 marca 2024 roku w Kościele Kapucynów pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie Olszanicy ( ul. Grzegorza Korzeniaka 16). O godz. 10.30 rozpocznie się różaniec za zmarłego, a o godz. 11 msza św. pogrzebowa, po niej ciało o. Dominika zostanie odprowadzone na cmentarz w Krakowie Olszanicy.
Ocena