W dniach 7-10 października br. odbyło się spotkanie Klubu Pilotów Doświadczalnych, założonego w 1990 roku przez Jerzego Wojnara, Jerzego Jędrzejewskiego i Ludwika Natkańca. W ciągu 30 lat istnienia Klubu przez jego szeregi przewinęło się ponad 100 uczestników ludzi, którzy „uczyli latać” bezpiecznie konstrukcje lotnicze. Główną formą działalności Klubu stały się coroczne integracyjne spotkania członków Klubu oraz ich rodzin i przyjaciół. Członkowie Klubu służą też swoją wiedzą ekspercką.

Eksperci Klubu wielokrotnie zabierali głos jako biegli sądowi, konsultanci, doradcy lub znawcy tematów lotniczych. Członkowie Klubu są nadal aktywni w publicystyce lotniczej. Klubem kieruje Zarząd wybierany na 4-letnią kadencję.

W minionych latach Prezesami Klubu Pilotów Doświadczalnych byli: Ryszard Witkowski, Antoni Milkiewicz i Zygmunt Mazan, który na spotkaniu w Giżycku został ponownie wybrany na Prezesa KPD. W skład Zarządu weszli również: Andrzej Pussak (Skarbnik), Jerzy Kędzierski (Sekretarz), oraz Członkowie: Stefan Weker i Henryk Krasowski.

Miło nam poinformować, że członkiem KPD został nasz kolega pilot Witold Ostrowski, który ma zasługi przy oblotach certyfikacyjnych i fabrycznych produkowanych w Krośnie metalowych szybowców KR-03A Puchatek, jak też przy oblotach sprzętu remontowanego w Centralnej Szkole Lotniczo- Technicznej AP w Krośnie.

Spotkanie przebiegało w miłej lotniczej atmosferze, wymianie doświadczeń, a to wszystko uświetniła pogoda i zaplanowane atrakcje, co widać na załączonych zdjęciach.

Zobacz galerię: Spotkanie KPD Giżycko 2021

Dyplom-KPD GIZYCKO