Krótki rys historyczny

1945

28 wrzesień – założycielsie Walne Zgromadzenie reaktywowanego przedwojennego Aeroklubu Zagłębia Krośnieńskiego w Krośńie pod mienioną nazwą Aeroklubu Podkarpackiego, z zasięgiem działalności obejmującym powiaty: krośnieński, jasielski, gorlicki, brzeozowski, sanocki i leski.

1946

28 luty – zatwierdzenie Statusu Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie przez Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

18 sierpień – uroczyste przekazanie dla Aeroklubu Podkarpackiego samolotów sportowych.

1948

Pierwszy skok ze spadochronem na krośnieńskim lotnisku.

1955

Pierwszy raz skoczkowie APdkp. biorą udział w MP w Białymstoku.

1956

Powstają Okręgowe Warsztaty Lotnicze, zalążek obecnego LZPN AP. Pierwsze zwycięstwo pilota Wł. Wójcickiego w II Samolotowych mistrzostwach Polski w Gliwicach.

1957

15 sierpień – powstaje Centralna Składnica Materiałów Technicznych.

1958

Przeniesienie z Wrocławia do Krosna Centrum Wyszkolenia Lotniczego.

1964

8 lipiec – połączenie CWL i Aeroklubu Podkarpackiego.

1966

Likwidacja Centrum Wyszkolenia Lotniczego.

1968

Powołanie Centrum Wyszkolenia Spadochronowego APdkp.

I marzec – likwidacja CWS, samodzielna działalność APdkp.

1993

Powołanie Centralnej Szkoły Lotniczo – Technicznej Aeroklubu Polskiego w Krośnie, w skład której włączony został majątek APdkp., którego sekcje lotnicze korzystają ze sprzętu CSL – TAP.

1994

Rok ten zapisał się największymi sukcesami sportowymi w historii Aeroklubu Podkarpackiego oraz zdobyciem przez pilota Jana Gruszeckiego Testu Mistrza Świata Samolotów Ultralekkich w klasie FCS w Poznaniu.

1996

Oddzielenie Aeroklubu Podkarpackiego od Centralnej Szkoły Lotniczo – Technicznej Aeroklubu Polskiego.

Powstanie ośrodka pod nazwą Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza.

I Górskie Zawody Balonowe.

XIX Balonowe Międzynarodowe Mistrzostwa Polski,

IV Górskie Zawody Balonowe.

V Górskie Zawody Balonowe.