Szybowcowe

KURS SZYBOWCOWY organizowany jest kilka razy w roku i trwa około 3 tygodni.
Potem można już latać s a m o d z i e l n i e pod okiem instruktora.

Nie możesz przeznaczyć całego tygodnia wolnego od pracy?

Co sądzisz o Kursie Weekendowym? Latanie w każdą sobote i niedzielę. Trwa to dłużej -około 2 miesięcy.
Szkolenie podstawowe na pilota szybowcowego III-klasy.
Szkolenie rozpoczyna się Teoretycznym Kursem Szybowcowym. Obejmuje 60 godzin wykładów z następujących dziedzin lotniczych: Prawo lotnicze, Ogólna wiedza o szybowcu, Osiągi i planowanie lotu, Człowiek – możliwości i ograniczenia, Meteorologia, Nawigacja, Procedury operacyjne, Zasady lotu, Łączność, Ogólne bezpieczeństwo lotów. Wykłady prowadzą instruktorzy, którzy udostępniają wszelkie materiały do nauki. Wystarczy mieć z sobą zeszyt i długopis.

Wymagania przed rozpoczęciem szkolenia praktycznego:

-ukończone 16 lat życia w dniu pierwszego lotu samodzielnego

-poniżej wieku 18 lat potrzebna jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna wyrażona w obecności notariusza, Szefa Wyszkolenia albo Dyrektora

-ukończony Teoretyczny Kurs Szybowcowy i zdany egzamin wewnętrzny

obecność na min. 75% wykładów

-pozytywne orzeczenie lekarskie klasy 1 lub 2 z badań wstępnych (specjalistyczne ośrodki to: Główny Ośrodek Badań Lotniczo-Lekarskich we Wrocławiu, Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie, Specjalistyczna Przychodnia Lekarska PLL Lot w Warszawie, Lekarze Orzecznicy ULC). Koszt badań to około 150-300 zł. Jest możliwość wykonania badań na miejscu, w Krośnie (trzeba tylko wcześniej uzgodnić termin z Szefem Wyszkolenia).

Badania medyczne:

Lekarze orzecznicy wydają orzeczenia lekarskie II klasy. Przed wizytą należy wykonać we własnym zakresie następujące badania: morfologia, badanie moczu, badanie okulistyczne, badanie laryngologiczne, EKG klatki piersiowej, osoby po 40 zawartość cholesterolu.

Szkolenie praktyczne:

Większość uczniów opanowuje podstawowy pilotaż szybowcowy po 50-60 lotach z instruktorem, i 10 lotach samodzielnych w łącznym czasie około 4-5 godzin lotu. Taki kurs trwa zwykle 2-3 tygodnie w zależności od pogody. Można też wybrać tryb weekendowy. Zagadnienia kursu praktycznego: przygotowanie szybowca do startu, start za wyciągarką, lot po kręgu nadlotniskowym, podstawowe manewry, lądowanie, postępowanie w sytuacjach awaryjnych.

Koszt szkolenia:

Informacje odnośnie kosztów szkolenia znajdziecie w uaktualnianym „na bierząco” cenniku.

Po pozytywnie ukończonym szkoleniu za wyciągarką, uczeń – pilot może dalej rozwijać umiejętności lotnicze, zdobywać wiedzę i uprawnienia szybowcowe (celność lądowania, nauka wykorzystywania wznoszeń termicznych, start na holu za samolotem) w celu zdobycia Licencji Pilota Szybowcowego PL(G).

Warunki do zdobycia Licencji Pilota Szybowcowego PL(G): wykształcenie gimnazjalne lub równorzędne, nalot szybowcowy minimum 35 godzin (w tym 15 godzin lotu samodzielnego, w co najmniej 40 lotach, 1 przelot na odległość, co najmniej 50 km).

Dodatkowe informacje można uzyskać:

Aeroklub podkarpacki Szkoła Lotnicza   ul. Żwirki i Wigury 8   38-400 Krosno

tel.: 48 13 43 662 03   fax.:

e-mail: biuro@aeroklub-podkarpacki.pl

Przewodniczący sekcji szybowcowej: Wojciech Nowosadzki

Dział Wyszkolenia, tel.: 604 775 547
e-mail: wyszkolenie@aeroklub-podkarpacki.pl

Numer konta, na który można dokonać opłaty za szkolenie:

konto:Konto: PBS siedziba w Sanoku oddział w Krośnie : 22 8642 1083 2002 8325 9494 0001
NIP: 684-000-25-01

Przelew należy kierować z dopiskiem: „Szkolenie szybowcowe”