Szkolenia i kursy

Aeroklub Podkarpacki Szkoła Lotnicza w Krośnie prowadzi działalność lotniczą w sekcjach:

samolotowej, szybowcowej, spadochronowej, modelarskiej, konstruktorów amatorów oraz Klubie Seniorów Lotnictwa. Lotniskiem macierzystym naszego klubu jest lotnisko w Krośnie (EPKR).

Masz lotniczy apetyt?

Nasz Aeroklub jest jednym z większych klubów lotniczych w Polsce.
W Krośnie lata lub skacze ze spadochronem ponad 300 osób w różnym wieku i profesji.
W ciągu roku wykonujemy prawie 1500 skoków ze spadochronem i około 4000 lotów.
Jeśli jesteś w stanie dostać się na lotnisko, prawdopodobnie możemy nauczyć Cię latać!

Oferujemy:

– KURSY I SZKOLENIA
– szybowcowe
– samolotowe
– spadochronowe
– paralotniowe
– modelarskie

– LOTY REKLAMOWE

… zobacz świat z lotu ptaka!

Organizujemy:

– zawody lotnicze
– pikniki lotnicze i modelarskie
– imprezy intergacyjne i festyny
– zwiedzanie lotniska

Jakąkolwiek wybierzesz drogę do latania, możesz być pewny ciepłego przyjęcia.

Kroki które należy wykonać aby latać, lub skakać w naszej Organizacji:

1.    Skontaktować się z Szefem Wyszkolenia w celu uzyskania informacji o terminach prowadzonych kursów i szkoleń,
2.     Zrobić badania lekarskie (w Krośnie, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu),
3.     Uczestnictwo w kursie teoretycznym i zdanie egzaminów wewnętrznych.
4.     Szkolenie praktyczne -latanie z instruktorem lub skoki.
5.    Dalsze szkolenia prowadzone są do uzyskania licencji pilota, świadectwa kwalifikacji skoczka jak i do uzyskania innych uprawnień, najlepsi mogą uczestniczyć w zawodach.

Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do uprawiania sportów lotniczych. Nie jest to wbrew opiniom sport tylko dla nielicznych.
Każdy zdrowy człowiek może go uprawiać rekreacyjnie.
Stopień ryzyka wcale nie jest większy niż np. w sportach motorowych. W lotnictwie ogromną wagę przywiązuje się do bezpieczeństwa a wypadkowość jest znikoma.

Doświadczenie ubiegłych lat pokazało, że wiele kursów było w pełni obsadzonych,
więc nie zwlekaj z rezerwacją!

Jeśli potrzebujesz jakichś wskazówek, co byłoby najlepsze dla Ciebie,
porozmawiaj z Szefem Wyszkolenia lub instruktorami.

Oni są po to, żeby Ci pomóc.

SUBCARPATIAN AEROCLUB -AVIATION SCHOOL

You can learn to fly in Aeroclub of Podkarpacie Aviation School on: aircfafts, gliders, parachutes, model-making,

constructor-amateurs and Aviators Senior Club. Our basic airfield is Krosno (EPKR)

Our Aeroclub is one from the biggest aviation clubs in Poland. Here are flying or jumping more than 300 persons in several age. Every year we made more than 1500 parachute jumps and about 4000 flights.

WE OFFER:
-courses and trainings:
– gliders
– planes
– parachuters
– promotion flights

WE ORGANIZE:

– aviation competition
– aviation and model meetings
– integration meetings
– airfield presentation

Każdy jest inny!

Możemy dostosować opcje kursów do Twojego wolnego czasu i tempa nauki.