Spadochronowe

Kurs spadochronowy rozpoczynamy w każdy piątek a kończymy w niedzielę lub z powodu braku sprzyjającej aury w następny weekend.
W zależności od potrzeb i zasobności portfela kurs obejmuje 1 lub 3 skoki na spadochronie typu „latające skrzydło” ,który jest sterowany, metodą „na linę”

Podstawowe warunki jakie należy spełnić.

• skończone 16 lat, poniżej 18-go roku życia potrzebna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów,
  • skierowanie na badania lekarskie(kontakt)
  • orzeczenie lekarskie wydane przez certyfikowany ośrodek medyczny lub lekarza orzecznika (w badaniach)
  • opłata za kurs (w cenniku),
  • ubezpieczenie (można wykupić na miejscu).

Zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz prowadzą:

• instruktor – Grzegorz Zajchowski,
  • instruktor – Piotr Przybyła.

Podczas zajęć na kursie przekazujemy Wam niezbędną wiedzę i nauczymy Was praktycznego rozwiązywania ewentualnych problemów w powietrzu.

Oto czego macie szansę nauczyć się na naszych zajęciach:

• zasad bezpieczeństwa na lotnisku,
  • higieny lotniczej,
  • budowy i eksploatacji spadochronów,
  • teorii skoku,
  • budowy i użytkowania osprzętu spadochronowego,
  • podstaw meteorologii,
  • techniki skoku,
  • sposoby wyskakiwania z samolotu,
  • techniki postępowania w sytuacjach awaryjnych.

Zajęcia będą prowadzone na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie. Przypominamy, że możecie przenocować na terenie lotniska w hotelu Aeroklubu lub w spadochroniarni (w tym przypadku zabierzcie ze sobą śpiwór + maskotka).
Cena i miejsce noclegu do uzgodnienia na miejscu z administracją Apdkp.
Jedzenie we własnym zakresie. W pobliżu sklepy i pizza na telefon a to powinno wystarczyć do przeżycia (szczegóły w „zapleczu socjalnym”).

Kolejne skoki możecie wykonywać jako członkowie Aeroklubu Podkarpackiego w cenie zawartej w cenniku.