Lotnicza lekcja

Lotnicza lekcja to oferta dla zorganizowanych wycieczek szkół i przedszkoli. Zaznajomimy państwa z bogatą historią lotnictwa w Krośnie i na Podkarpaciu. W ramach pokazu prowadzący wykład wprowadzi państwa w tajniki lotnictwa, opowie czym jest szybownictwo, latanie samolotem i czym są skoki spadochronowe. W trakcie zwiedzania każdy może obejrzeć naszą flotę, wsiąść do kabiny i usiąść za sterami szybowca lub samolotu oraz zwiedzić salę pamięci lotnictwa w Krośnie.

Wykład

Wykład na temat historii krośnieńskiego lotnictwa
Rys historyczny Szkoły Podoficerów Lotnictwa dla Małoletnich
Początki szybownictwa w Krośnie i na Podkarpaciu
Dlaczego szybowiec lata
Sylwetki mistrzów sportów lotniczych

Zwiedzanie hangaru

pokaz szybowców z możliwością zajęcia miejsca w kabinie
omówienie szczegółów konstrukcyjnych,
podstawy aerodynamiki szybowców,
osiągi szybowców.
sportowe konkurencje szybowcowe
pokaz i omówienie różnic konstrukcyjnych samolotu:  dolnopłat, górnopłat, samolot dwupłatowy, stałe śmigło, śmigło o zmiennym skoku, silnik gwiazdowy, silnik rzędowy, konstrukcje kadłuba.
podstawy aerodynamiki samolotu
osiągi samolotu
pokaz i omówienie kabiny samolotu

Zwiedzanie spadochroniarni